EKYB160ELL182MJ25S
MFR.Part #
EKYB160ELL182MJ25S
JLCPCB Part #
C1585178
Package
Plugin,D10xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 1.91A@100kHz 10000hrs@105℃ 10mm 16V 1800uF 25mm 5mm ±20% Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS