ELXZ500ELL102ML25S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
ELXZ500ELL102ML25S
JLCPCB Part #
C1584679
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-55℃~+105℃ 1.344A@120Hz 1000uF 16mm 25mm 34mΩ 50V 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS