EKYB6R3ELL182MJ16S
MFR.Part #
EKYB6R3ELL182MJ16S
JLCPCB Part #
C1583904
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 16mm 1800uF 49mΩ 5mm 6.3V 8000hrs@105℃ 840mA@120Hz ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS