EKY-500ELL121MH15D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKY-500ELL121MH15D
JLCPCB Part #
C1583375
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 120mΩ 120uF 15mm 292mA@120Hz 3.5mm 50V 7000hrs@105℃ 8mm ±20% Plugin,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS