APSG160ELL271MH06S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APSG160ELL271MH06S
JLCPCB Part #
C1579235
Package
Plugin,D8xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 20000hrs@105℃ 22mΩ 270uF 3.3A@100kHz 3.5mm 6mm 8mm Polymer ±20% 插件,D8xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS