MAX6126A28+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6126A28+
JLCPCB Part #
C1575546
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 10mA 2.8V 3V~12.6V 5ppm/℃ 725uA Fixed Series ±0.06% MSOP-8 Voltage Reference ROHS