DS1868BE-050+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS1868BE-050+
JLCPCB Part #
C1539765
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 2 256 4.5V~5.5V 50kΩ 600nA 750ppm/℃ Linear TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS