BSC027N04LSGATMA1
MFR.Part #
BSC027N04LSGATMA1
JLCPCB Part #
C150937
Package
PG-TDSON-8(6x5)
Description
2.5W 2.7mΩ@10V,50A 24A 2V@49uA 40V N-Channel PG-TDSON-8(6x5) MOSFETs ROHS