DS1848E-010+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS1848E-010+
JLCPCB Part #
C1521003
Package
TSSOP-14-173mil
Description
-40℃~+95℃ 10kΩ 2 256 3V~5.5V 850ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14-173mil Digital Potentiometers ROHS