DS1868BE-100+
MFR.Part #
DS1868BE-100+
JLCPCB Part #
C1520959
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 100kΩ 2 256 4.5V~5.5V 600nA 750ppm/℃ Linear Serial ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS