DS1856E-M50+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS1856E-M50+
JLCPCB Part #
C1520945
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+95℃ 2 2.85V~5.5V 256 2LSB 50kΩ EEPROM I2C Linear ±20% ±50ppm/℃ TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS