DS18030-100+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS18030-100+
JLCPCB Part #
C1520922
Package
DIP-16
Description
-40℃~+85℃ 100kHz 100kΩ 2 2.7V~5.5V 20uA 256 750ppm/℃ I2C ±20% DIP-16 Digital Potentiometers ROHS