DS1803Z-050+
MFR.Part #
DS1803Z-050+
JLCPCB Part #
C1520908
Package
SOIC-16
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 2 2.7V~5.5V 200kHz 256 50kΩ 750ppm/℃ I2C Linear ±20% SOIC-16 Digital Potentiometers ROHS