DS1804Z-050+
MFR.Part #
DS1804Z-050+
JLCPCB Part #
C1520899
Package
SO-8
Description
-40℃~+85℃ 1 100 2.7V~5.5V 200kHz 48uA 50kΩ 750ppm/℃ EEPROM Linear ±20% SO-8 Digital Potentiometers ROHS