ACS37002KMABTR-050B5
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS37002KMABTR-050B5
JLCPCB Part #
C1512017
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+125℃ 0.85mΩ 13mA 2us 4.5V~5.5V 4.8kVrms 400kHz 40mV/A 50A Support SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS