XMC1302T016X0032ABXUMA1
MFR.Part #
XMC1302T016X0032ABXUMA1
JLCPCB Part #
C148293
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+105℃ 1.8V~5.5V 11 12bit 16KB 32 Bit 32KB 32MHz ARM Cortex-M0 Built-in FLASH TSSOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS