BSZ160N10NS3GATMA1
MFR.Part #
BSZ160N10NS3GATMA1
JLCPCB Part #
C148269
Package
PG-TSDSON-8(3.3x3.3)
Description
100V 16mΩ@10V,20A 2.1W 3.5V@12uA 8A N-Channel PG-TSDSON-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS