SMBJ440CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ440CA
JLCPCB Part #
C14526
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 440V 543V 600W@10/1000us 713V 900mA@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS