MBR20200CT
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
MBR20200CT
JLCPCB Part #
C139705
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 10A 180A 1mA@200V 200V 890mV@10A TO-220AB Schottky Diodes ROHS