MAX16903SAUE33/V+
MFR.Part #
MAX16903SAUE33/V+
JLCPCB Part #
C1355815
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1A 2.1MHz 3.3V 3.5V~28V Buck Buck Built-in Fixed Yes TSSOP-16-EP DC-DC Converters ROHS