EFM32G280F32G-E-QFP100
MFR.Part #
EFM32G280F32G-E-QFP100
JLCPCB Part #
C1341859
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 12bit 12bit 32 Bit 32KB 32MHz 86 8KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS