NCE40P40K
MFR.Part #
NCE40P40K
JLCPCB Part #
C130100
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 14mΩ@10V 2.96nF 310pF 370pF 3V 40A 40V 72nC@10V 80W P-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS