ME6216A33M3G
MFR.Part #
ME6216A33M3G
JLCPCB Part #
C126466
Package
SOT-23
Description
-25℃~+125℃ 1 100mV@(100mA) 3.3V 300mA 4uA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS