MAX8878EUK33+T
MFR.Part #
MAX8878EUK33+T
JLCPCB Part #
C1121860
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 3.3V 30uVrms 6.5V 85uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS