BSC076N06NS3GATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC076N06NS3GATMA1
JLCPCB Part #
C107589
Package
PG-TDSON-8(6x5)
Description
4V@35uA 50A 60V 69W 7.6mΩ@10V,50A N-Channel PG-TDSON-8(6x5) MOSFETs ROHS