SMBJ150A
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMBJ150A
JLCPCB Part #
C10230
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 150V 192.6V 1uA 2.5A 243V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS