FMF25JPJR025-LHL
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FMF25JPJR025-LHL
JLCPCB Part #
C105386
Package
2512
Description
25mΩ 2W Current Sense Resistor SMD ±5% ±70ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS