FMF25FPHR025-LHL
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FMF25FPHR025-LHL
JLCPCB Part #
C105383
Package
2512
Description
1W 25mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±70ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS