FMF25FPJR015-LHL
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FMF25FPJR015-LHL
JLCPCB Part #
C105381
Package
2512
Description
15mΩ 2W Current Sense Resistor SMD ±1% ±70ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS