FMF25FPHR010-LHL
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FMF25FPHR010-LHL
JLCPCB Part #
C105363
Package
2512
Description
10mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±70ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS