EMZR160ARA331MF80G
MFR.Part #
EMZR160ARA331MF80G
JLCPCB Part #
C962163
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 160mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 330uF 600mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS